Akcja Wylosuj Anioła – wyślij kartkę do dziecka w szpitalu onkologicznym

Pierwszaki ze Szkoły Podstawowej nr 82 im. prof. j. Czochralskiego w Gdańsku zostały aniołami dzieci z oddziałów onkologicznych.

„Strach, ból, samotność i niepewność – choremu dziecku i jego rodzinie podczas leczenia w szpitalu onkologicznym towarzyszą trudne emocje.
Członkowie fundacji „Gdy Liczy się Czas” postanowili zainicjować akcję pisania kartek dla dzieci „WYLOSUJ ANIOŁA”, która ma na celu wsparcie  w chorobie oraz wywołanie uśmiechów na twarzach małych pacjentów. Akcja WYLOSUJ ANIOŁA powstała z inicjatywy rodziców dzieci leczonych na oddziale Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

Grupa rodziców postanowiła „odczarować” smutek i trud leczenia onkologicznego oraz „zaczarować” czas spędzany przez dzieci w szpitalu.
Pokazać dzieciom, że po drugiej stronie szpitalnego okna są ludzie, którzy myślą o nich i piszą do nich kartki.
Akcja jest bezterminowa: „ Rotacja dzieci na oddziale onkologicznym jest ogromna, dlatego potrzebny jest tam stały „zastrzyk” kartek”- jak mówią organizatorzy akcji z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”.

Można było kupić i wysłać gotowe kartki, ale uczniowie klasy I A wykonali je własnoręcznie! Następnie, po chwili zastanowienia do kogo ma być ona adresowana (do dziewczynki lub chłopca), każdy uczeń zaznaczył adresata na kopercie. Na kartce zapisano też się pozytywne słowa wsparcia ( w wersji obrazkowej, bo Pierwszaki jeszcze nie umieją pisać wszystkich liter) i życzenia zdrowia dla dziecka, które leczy się na chorobę nowotworową.
Kartki zostały zbiorowo wysłane na adres Fundacji „Gdy Liczy się Czas” ( ul. Nowy Świat 30a/6, 20-418 Lublin).

Pierwszaki mają nadzieję, że włączając się w tę akcję udało im się pomóc chorym kolegom i wraz z kartkami wysłać dużo sił, pozytywnej energii i wsparcia.

Tak Pierwszaki ze Szkoły Podstawowej nr 82 z Klukowa zostały aniołami dzieci z oddziałów onkologicznych.

Napisz komentarz

dziewiętnaście + 12 =