Wystawa plenerowa “Wielkie GRASSowanie” na Matarni

Matarnia, Firoga, Rębiechowo, Bysewo, Złota Karczma – te miejscowości oraz ich rdzennych mieszkańców Kaszubów, utrwalił na wieczność w  literaturze światowej noblista Günter Grass. Co łączyło gdańskiego pisarza ze Stocznią Gdańską? Które z miejsc dzieciństwa odzwierciedlał jako dojrzały pisarz? Czy potrawa zapamiętana z kaszubskiego domu babci mogłaby trafić na stół podczas uczty? Jak na Grassa wpłynęła regionalna kultura i historia? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziemy na wystawie, która od dziś jest do obejrzenia w Parku Handlowym Matarnia!

Zwiedzając wystawę “Wielkie GRASSowanie”, poznacie nie tylko odpowiedzi na powyższe pytania, ale także pięć ważnych dla Grassa motywów, których tropy można odnaleźć wędrując ścieżkami Gdańska, Wrzeszcza, Matarni czy Kaszub.

Wystawa jest pokłosiem obchodów „Gdańskich GRASSowań 2022” i przygotowana została przez Nadbałtyckie Centrum Kultury, Stowarzyszenie Guntera Grassa, Muzeum Uniwersytetu Gdańskiego oraz Akademickie Centrum Kultury UG „ALTERNATOR”.
O jej obecność w naszej dzielnicy zadbały Rada Dzielnicy Matarnia oraz Matarnia Park Handlowy. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Wystawa jest w pasażu zewnętrznym przed sklepem Pepco.

Napisz komentarz

4 × cztery =