Wyraź opnie ws. wariantu rozbudowy układu drogowego na Matarni wokół lotniska

We wtorek w szkole na Kokoszkach (a nie w Klukowie jak wcześniej obiecano) odbyło się drugie spotkanie konsultacyjne dotyczące nowego połączenia drogowego od węzła „Miszewo” na budowanej Obwodnicy Metropolitalnej do Portu Lotniczego im Lecha Wałęsy.
Mieszkańcy z Matarni na pierwszym spotkaniu konsultacyjnym, po zapoznaniu się z projektem przedłużenia ul. Słowackiego do Banina, wyrazili swoje głębokie zaniepokojenie nową najkrótszą droga łączącą podgdańskie sypialnie z Obwodnicą Trójmiasta. Obawy te wiążą się ze zwiększonym ruchem i nowymi, trudnymi do zaakceptowania KORKAMI na Matarni, wygenerowanymi przez obecnych i przyszłych mieszkańców Banina i sąsiednich miejscowości oraz NOWEGO RUCHU TRANZYTOWEGO.
Niestety, na drugim spotkaniu planiści z Warszawy przedstawili nam dane z których wynika, że po przedłużeniu ul. Słowackiego w kierunku Rębiechowa i Banina ruch na ul. Słowackiego na Matarni… zmaleje!! Szok. Czyżby te niewiarygodne dane mają być uzasadnieniem dla (z góry założonej) koncepcji budowy „obwodnicy Banina” naszym kosztem? Link do prezentacji przedstawionej na spotkaniu: https://pbpr.pomorskie.pl/wp-content/uploads/1682/24/Prezentacja_spotkanie-konsultacyjne_wer.3.pdf?fbclid=IwAR0yj1x-UbANCCBDjp_8osFPY72WlrdiV-olSOvWIw6rgHOuSgm8JvQVFU4

Niestety, nie będzie już kolejnego spotkania konsultacyjnego w tej sprawie, a mieszkańcy będą mogli wyrazić swoją opinie w formie ankiety internetowej: https://skmiszewoankieta.webankieta.pl/.

W ankiecie można wybrać wersję Państwa zdaniem najbardziej korzystną i niekorzystną. Zachęcamy zatem do udziału w ankiecie i wyrażenie opinii zgodnie z własnymi odczuciami. Przedstawiony WARIANT 2., jako jedyny NIE PRZEWIDUJE przedłużenia ul. Słowackiego, a rozbudowę obecnego układu drogowego.

Opinie w ankiecie zbierane będą do piątku 12 maja. Uwagi do projektu można przekazać także mailowo. Trzeba je przesłać na adres: sk-miszewo@dataabout.pl

Napisz komentarz

osiemnaście − 4 =