Wyniki Budżetu Obywatelskiego 2023.

Znane są wyniki tegorocznego Budżetu Obywatelskiego 2023.
▶️W budżecie dzielnicowym – realizowane będą zadania zawarte w projektach Aktywna Matarnia (Klukowo, Matarnia, Złota Karczma) oraz Zielona Aktywna Matarnia.
▶️W puli projektów ogólnomiejskich w tym roku zwyciężyło pięć projektów zwykłych oraz trzy projekty „zielone”. W tym, co dla nas ważne, jeden który dotyczy Matarni. 😄
Publikujemy wyniki zwycięskich projektów. Wygranym gratulujemy i trzymamy kciuku za sprawną realizację. 👍

Zwycięski w zielonym budżecie obywatelskim jest projekt „Zielony Górny Taras Gdańska” – projekt rekomendowany przez nasza Radę Dzielnicy Matarnia. 🥳
Nie mamy wątpliwości, że mobilizacja mieszkańców Jasienia, Kokoszek, Matarni i Osowy była podobnie wysoka jak w poprzednich latach! 💪
🧡BARDZO🧡 dziękujemy za wszystkie oddane głosy. Dzięki współpracy w każdej z dzielnic zostaną wykonane inwestycje zielone 💚 o budżecie 105 tys zł.
Na zdjęciu współwnioskodawcy projektów Górny Taras Gdańska, na dzisiejszej uroczystości z okazji 10-lecia Gdańskiego Budżetu, Obywatelskiego. Od lewej: Kamil Ziętara (Jasień), Edyta Peplińska (Kokoszki), Bartosz Stefański (Osowa), Natalia Meyer-Kaim (Kokoszki), Łukasz Richert (Matarnia), Marek Jurewicz (Kokoszki).
6️⃣5️⃣3️⃣ mieszkańców Matarni na 6080 uprawnionych uwzięło udział w tegorocznej edycji Budżet Obywatelski dla Gdańska. Frekwencja w naszej dzielnicy wyniosła 10,74%, a w całym mieście 9,49%. Frekwencyjnie mamy 13. wynik na 35 dzielnic.
W ubiegłym roku głos oddało 749 mieszkańców naszej dzielnicy – frekwencja 12,38%. Wpływ na tegoroczną frekwencję mogła mieć dużo mniejsza liczba dopuszczonych do głosowania projektów – 3, w stosunku do 8 w ubiegłym roku.

Napisz komentarz

dziewiętnaście − 2 =