Wnioski mieszkańców ws. organizacji ruchu

Otrzymaliśmy odpowiedź z Działu Inżynierii Ruchu GZDiZ na zgłaszane przez nas zagadnienia, wnioski:
1. Wprowadzenie ruchu jednokierunkowego ul. mjr Słabego? Odpowiedź w załączniku.
2. Wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na dojeździe do obwodnicy za Centrum Handlowym Matarnia od ul. Złota Karczma, który jest nadużywany przy każdym korku na obwodnicy? To pytanie musimy przekierować do zarządcy CH Matarnia.
3. Ograniczenie prędkości na nowo utwardzonych płytami jumbo ulicach Radiowej oraz Astronautów? Przeprowadzone zostanie badanie ruchu drogowego.
4. Kiedy na ul. Radarowej nastąpi przeniesienie progów zwalniających oraz montaż zawężenia jezdni? Do 9 stycznia 2022 r.
5. Propozycje zapewnienia bezpiecznego dojścia pieszych – mieszkańców ul. Radarowej 48, 50 a-d? Realizacja w tym miejscu przystanku autobusowego w formie antyzatoki wymusi redukcję prędkości pojazdów.
6. Kiedy będzie zamontowane lustro na skrzyżowaniu ulic Radiowej z Telewizyjną? Zostało zamontowane.🙂

Dalsze ruchy ws. ewentualnej zmiany organizacji ruchu na ul. Mjr. Słabego na Złotej Karczmie będą poprzedzone merytoryczną dyskusją przedstawicieli Inżynierii Ruchu GZDiZ z mieszkańcami osiedla. Umówiliśmy się, że to spotkanie zorganizujemy w szkole, najprawdopodobniej wiosną. Na spotkaniu będziemy chcieli zdecydować co robimy, bo głosy spływające do rady dzielnicy są podzielone.

Napisz komentarz

cztery × dwa =