Stacjonarna zbiórka zdjęć naszej dzielnicy

Stacjonarna zbiórka zdjęć do projektu „Historie Gdańskich Dzielnic: Kokoszki, Matarnia, Osowa” odbędzie się we środę 29 marca 2023 r.

Od 2017 r. Muzeum Gdańska realizuje projekt „Historie Gdańskich Dzielnic”. Tegoroczna siódma edycja projektu skupiać się będzie na historii dzielnic Kokoszki, Matarnia oraz Osowa. Projekt składa się z 3 części: wystawy plenerowej prezentowanej na terenie dzielnic, wykładów popularnonaukowych organizowanych jesienią oraz publikacji o charakterze naukowym, której wydanie planowane jest w2025 r.
Ważnym aspektem projektu jest zaangażowanie mieszkańców, dlatego przeprowadzamy zbiórkę fotografii ukazujących życie codzienne dzielnic w przeszłości. Interesują nas fotografie przedstawiające mieszkańców i krajobrazy, szczególnie miejsca, które uległy zmianie. Przekazane zdjęcia powinny być wykonane najpóźniej w pierwszych latach XXI w. Fotografie w postaci skanów wraz z krótkimi opisami, prosimy wysyłać na adres mailowy: r.brzezinska@muzeumgdansk.pl.

Dla osób, które nie mają możliwości wykonania skanu zostanie przeprowadzona zbiórka stacjonarna, która odbędzie się w środę, 29 marca 2023 r. na terenie trzech dzielnic:

• Kokoszki – Biblioteka Kokoszki przy ul. Azaliowej 18 w godz. 12:00-13:00
• Matarnia – Szkoła Podstawowa nr 82 w Klukowie przy ul. Radarowej 26 w godz. 13:30-14:30
• Osowa – Klub Sąsiedzki GARAŻ przy ul. Kielnieńskiej 128 w godz. 15:00-16:00.

Zebrane w trakcie zbiórki fotografie i obiekty zostaną wypożyczone do Muzeum Gdańska w celu ich digitalizacji i zwrócone właścicielom. Osoby zainteresowane proszone są o przyniesienie oryginalnych zdjęć z przygotowanym opisem (data i miejsce wykonania fotografii oraz przedstawione na nich obiekty i osoby). Możliwe jest przekazanie innych przedmiotów, np. dokumentów, czy pamiątek rodzinnych. Istotne, aby obiekty obrazowały historię dzielnic i były z nimi bezpośrednio związane. Najciekawsze z nich znajdą się na wystawie plenerowej „Historie Gdańskich Dzielnic: Kokoszki, Matarnia, Osowa”, której otwarcie zaplanowane jest na 27 maja w Kokoszkach.
W razie pytań prosimy o kontakt z koordynatorką tegorocznej edycji Ritą Brzezińską.

Kontakt:
Rita Brzezińska – koordynatorka
r.brzezinska@muzeumgdansk.pl
tel.: 789-449-661

Napisz komentarz

czternaście − 7 =