Rusza Rowerowy Góry Taras Gdańska

DRMG podpisała umowę na pozyskanie dokumentacji projektowej dla projektu „Rowerowy Górny Taras Gdańska” z ogólnomiejskiego Budżetu Obywatelskiego.🚵‍♂️😀👍
Dzięki głosowaniu mieszkańcy Matarni, Osowej, Jasienia i Kokoszek zyskają nową infrastrukturę rowerową. W ramach zadania przewidziane jest zaprojektowanie ścieżek rowerowych w czterech dzielnicach.
👉W ramach umowy powstanie projekt drogi ścieżki rowerowej wzdłuż tzw. Nowej Spadochroniarzy, od ul. Radiowej do ul. Telewizyjnej.
👉Projekt obejmie także dostosowanie chodnika do jazdy rowerem na ul. Wodnika, od ul. Kielnieńskiej do ul. Perseusza oraz wykonanie brakujących fragmentów ścieżki rowerowej od skrzyżowania ul. Wodnika z Kielnieńską do skrzyżowania ul. Wodnika z ul. Perseusza.
👉Wykonany zostanie projekt koncepcyjny układu drogowego skrótu na ul. Wodnika do ul. Meteorytowej wraz z ustaleniem lokalizacją przyszłej drogi rowerowej.
👉Na ul. Kalinowej zaprojektowane zostanie oznakowanie pionowe i poziome istniejącej już drogi rowerowej w celu połączenia dwóch ścieżek rowerowych.
Projekt przygotuje biuro projektowe NERET S.C. Maciej Waniewski Jadwiga Zdroik. Koszt opracowania to ponad 313 tys. złotych. Prace projektowe potrwają ok. 9 miesięcy od daty podpisania umowy.

Napisz komentarz

5 × 5 =