Pytania do GDDKiA

Skierowaliśmy do Generalnej Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad szereg pytań, m.in. od mieszkańców. Załączamy złożone pytania i odpowiedzi.„Chcielibyśmy poruszyć, uzyskać informację w następujących tematach:
– wnioskujemy o ograniczenie prędkości dla samochodów ciężarowych na naszym odcinku obwodnicy w godzinach 23-6 oraz instalację odcinkowego pomiaru prędkości – co powinno wpłynąć na zmniejszenie bardzo uciążliwego hałasu,
– kontynuując problem hałasu, prosimy o informację, kiedy będą wybudowane ekrany akustyczne w naszej dzielnicy, na jakim etapie zaawansowania są Państwo obecnie i jak wygląda dalszy harmonogram realizacji inwestycji?
– wnioskujemy o budowę co najmniej dwóch zatoczek do kontroli drogowych – bez tego na wysokości Matarni zawsze będą kolizje, w następstwie których ruch pojazdów z obwodnicy przenosi się na osiedle Klukowo,
– czy jest planowana rozbudowa obwodnicy do 3 pasów od węzła Matarnia do Owczarnia?
– na węźle Matarnia brakuje jednego pasa do włączenia się do ruchu w ulicę Słowackiego (pas rozbiegowy). Nie ma go jadąc z Gdyni w kierunku lotniska. Czy w gestii GDDKiA leży realizacja brakującego pasa?
-mieszkańcy wielokrotnie pytali również czy jest możliwość budowy kładki dla pieszych i rowerzystów nad obwodnicą na wysokości Klukowa (jak na węźle Karczemki)?”

Napisz komentarz

17 − trzynaście =