Podsumowanie spotkania z GZDiZ w Klukowie

Wczoraj odbyło się spotkanie z przedstawicielami Gdański Zarząd Dróg i Zieleni w sprawie nowych rozwiązań organizacji ruchu w Klukowie.
Omówiliśmy projekt ustanawiający w Klukowie strefę wyłącznie skrzyżowań równorzędnych. Koncepcja ta, z uwzględnieniem kilku zgłoszonych uwag, została przychylnie przyjęta przez przybyłych mieszkańców. Nowa organizacja ruchu zostanie wdrożona w przyszłym roku najprawdopodobniej w czerwcu, aby w okresie wakacji rozpoczęło się oswajanie kierowców z nowymi zasadami pierwszeństwa przejazdu. Nowy przystanek autobusowy na ul. Radarowej ma powstać w listopadzie br.
Ponadto podczas spotkania poruszone zostały również inne tematy, z którymi przyszli mieszkańcy:
👉interwencja ws. ochrony i naprawy ulicy Ikara oraz Radarowej w związku z eksploatacją tych ulic przez firmy budujące nowe osiedla
👉potrzeba oznakowania, wymalowania pasów ze wskazaniem docelowego układu parkowania przy sklepie spożywczo-przemysłowym przy Radarowej 14
👉realizacja skrzyżowań wyniesionych na skrzyżowaniach Radarowa/Synów Pułku oraz Radarowa/Wojnarskiego
👉poprawa bezpieczeństwa pieszych przy sklepie Żabka
👉przeniesienie barierek typu odwrócone „U” na ul. Spadochroniarzy, aby uniemożliwić parkowanie na nowowykonanym chodniku z płyt
👉korekta skrzyżowania Słowackiego/Budowlanych, aby większy potok samochodów mógł jechać na wprost w kierunku lotniska
Ponadto zapoznaliśmy z projektami przebudowy ul. Radiowej i fragmentu ul. Radarowej oraz zostaliśmy poinformowani o procesie upubliczniania dróg gminnych na naszym osiedlu, jak i o nowych inwestycjach, które w przyszłości będą miały wpływ na skalę ruchu samochodowego w naszej okolicy.
Na koniec porozmawialiśmy o wykonanych oraz planowanych nowych chodnikach i drogach rowerowych, które powstaną w Klukowie ze środków Budżetu Obywatelskiego.
Dziękujemy p. Agacie Lewandowskiej, Miejskiemu Inżynierowi Ruchu oraz p. Maciejowi Cybulskiemu, Kierownikowi Działu Inżynierii Ruchu, za przybycie i merytoryczną dyskusję. Dziękujemy Szkole za udostępnienie i przygotowanie sali.

Projekty uspokojenia ruchu drogowego w Klukowie.pdf -> kliknij

 

Napisz komentarz

osiemnaście − 12 =