Podsumowanie konsultacji budżetowych Dzielnicy Matarnia na 2022 rok

Dziękujemy za udział w konsultacjach budżetowych Dzielnicy Matarnia na 2022 rok. Prezentujemy zgłoszone przez Państwa propozycje:

Moje propozycje do budżetu Rady Dzielnicy w 2022 roku (45 odpowiedzi):

Uważam że na moim osiedlu brakuje ogólnodostępnych śmietników oraz wybiegu ogrodzongo dla psów zważywszy że najbliższy wybieg dla psów jest w Parku Regana. Psiaków jest mnóstwo na Matarni jak i na Złotej Karczmie a wszędzie trzeba mieć psa na smyczy.

Dzień dobry, już kiedyś pisałam do państwa. Społeczeństwo nasze się starzeje dlatego bardzo dobrym pomysłem jest zagospodarowanie działki pomiędzy blokami 9 a 17 na plac ćwiczeń „Pod chmurką”.

Lekcje jogi dla dzieci , medytacji Zajęcia ruchowe dla całej rodziny.

Siłownia pod chmurką pod lasem na złotej karczmie.

Proszę budować chodniki i utwardzać drogi gruntowe. To jest nie do pomyślenia w jakich warunkach trzeba się przemieszczać po okolicy. Jak w kraju 3 świata…

Warsztaty z robotyki w SP 82.

Poprawa drogi spacerowej wokół zbiornika retencyjnego Klukowo.

Utwardzenie dalszej części ulicy Internetowej (do momentu łączenia z Komputerową).

Oświetlenie ulicy Internetowej w celu zwiększenia bezpieczeństwa pieszych. (coraz gęstsza infrastruktura)

Chodnik na całej długości ulicy Telewizyjnej.

Być może nie liczy się to do budżetu Rady Dzielnicy, aczkolwiek na plus byłoby przywrócenie linii 169 do portu lotniczego.

Nie mam pojęcia, gdzie skierować taki wniosek, więc napiszę o tym tutaj. Dla mieszkańców byłaby to ogromna wygoda (szczególnie jeśli chodzi o dojazd do PKM). Likwidacja torów kolejowych na przejeździe (ulica Telewizyjna).

Rondo na końcu ul. Złota Karczma (gdzie zawraca autobus 110) ma kształt łezki. czy jest możliwość „obcięcia” tego ostrego zakończenia łezki i wylanie z 2 m2 asfaltu? Przejazd z ul. mjr Mieczysława Słabego w stronę obwodnicy (jadąc blisko ogródków działkowych) poprzez rondo nie wymagałby aż tak ostrego nawracania.

Złota Karczma – idąc z przystanku autobusowego 110 (Os. Złota Karczma) w kierunku kościoła, tuż za zatoczką autobusową, na chodniku jest spore zagłębienie, w którym zawsze stoi woda, czy jest możliwość podniesienia tego fragmentu chodnika, aby woda tam nie stała?

Z powyższym miejscem łączy się również ten punkt, a mianowicie sprzątanie liści wokół przystanku „Os. Złota Karczma”. Czy mogę prosić o ustalenie do kogo należy teren i zobligowanie właściciela aby choć raz w roku, gdy wszystkie liście spadną, posprzątał je? Nie chodzi o sprzątanie ich co kilka dni, a o jedno ogarnięcie, ale skuteczne, gdyż niesprzątnięte liście każdego roku zamieniają się w spore błoto, które zalega dłuższy czas.

Proszę także o naciskanie na UM Gdańsk w sprawie ul. Budowlanych – czytam o kolejnych odłożonych przetargach, ale o ile droga jest przejezdna, to brak chodnika i ścieżki rowerowej jest bardzo uciążliwy, a tym samym niebezpieczny. Może Rada Dzielnicy może ma możliwość wywarcia jakiegoś wpływu na UM?

Chodniki, dziury w drogach do naprawy a nie jakieś progi zwalniające…

Renowacja skarpy pomiędzy dojazdem do Lidl a blokami mieszkalnymi ul. Złota Karczma 11,13,15 z możliwością najazdowych miejsc postojowych.

Działania inwestycyjne.

Poprawę nawierzchni ulic, chodniki i zieleń miejską w Klukowie i Matarni.

Silownia pod chmurką na łączce pod lasem Złotej Karczmy 17.

Siłownia pod chmurką 50 +

Chodniki w Klukowie. Zwłaszcza w okolicach ulicy Radiowej.

W Klukowie jest dramatyczna sytuacja jeżeli chodzi o chodniki. To co się tu dzieje przypomina kraj 3 świata. Jak najwięcej środków należy przeznaczyć na ucywilizowanie ruchu pieszych w okolicy.

Siłownia pod chmurką pod lasem na Złotej Karczmie.

Kontynuacja programu aktywności fizycznych dla mieszkańców – joga, Gimnastyka i Nordic walking Warsztaty i inne aktywności dla mieszkańców dzielnicy.

Doświetlenie przejść dla pieszych.

Remont chodnika biegnącego wzdłuż ulicy Złota Karczma, wprowadzenie oświetlenia wzdłuż głównej trasy leśnej w TPK prowadzącej z Matarni do Matemblewa.

Chciałabym, aby środki zostały przeznaczone na zajęcia sportowe w szkole podstawowej nr 7. Siatkówka, badminton.

Siłownia po chmurką na łączce pod lasem Złota Karczma 17.

Plac zabaw w Klukowie.

Rondo przy wyjeździe z Lidla, pojemniki na śmieci na ulicach Słabego, Złota Karczma, wymiana oświetlenia ma ledowe na ul. Słabego, zagospodarowanie terenu zielonego graniczącego z ul. Słabego a lasem (płac aktywnosci, parking).

Wykonanie projektu rozbudowy SP 82.

Dofinansowanie wymiany piecy zatruwających okolice.

Budowa leśnego placu zabaw.

KONTYNUACJA BUDOWY CHODNIKA NA ULICY TELEWIZYJNEJ, CHODNIK NA ULICY RADIOWEJ.

Dobrym pomysłem byłoby wybudowanie garaży na samochody.

Budowa skrzyżowań wyniesionych na wjeździe i wyjeździe ze szkoły w celu zapewnienia bezpieczeństwa dla dzieci w drodze do i ze szkoły.

Chodnik na ulicy Jesiennej do kościoła.

Wykonanie odwodnienia(np. ogród deszczowy, studnia chłonna) w okolicy posesji ul. Radiowej 33. Przy opadach, roztopach ulica pobocze stoi w wodzie. Woda stoi od połowy ulicy i wdziera się na teren posesji. Taka sytuacja powstała przez jeżdżenie ciężkich samochodów, które wywoziły ziemię na pola z budowanego parkingu przy lotnisku). Myślę, że nie jest to dobra wizytówka dla Klukowa.

Uzupełnienie nasadzeń oraz mała architektura przy ogrodzie deszczowym przy przystanku Ikara.

Realizacja nasadzeń i zadbanie i zieleń przy roncie na końcu ul. Złota Karczma.

Utwardzenie drugiej linii ulicy Radarowej. Utwardzenie ulicy Zenitowej. Budowa chodnika przy ul. Telewizyjnej.

Remont chodnika przy ul. Złota Karczma.

Więcej betonowych koszy na śmieci na os. Matarnia. Wybieg dla psów na osiedlu Matarnia.

Tablice informacyjno-historyczne dla uczniów szkół aby podnieść walory pieszych wycieczek szkolnych po okolicy.

Zajęcia sportowe i warsztaty dla mieszkańców. Jesienią i zimą aby zajęcia sportowe obywały się na sali gimnastycznej SP 7, bo w sali baletowej się nie mieścimy.

Patrole straży miejskiej w godzinach szczytu komunikacyjnego gdy dokonywane są włamania do domów.

Spacery z przewodnikiem po dzielnicy.

Remont chodników przy ul. Kadetów i Elewów.

Chodniki, ulice, oświetlenie uliczne.

Zajęcia dodatkowe dla dzieci w szkole 82, ale nie tylko dla dzieci z tej szkoły- moje dzieci chodzą do innej szkoły a też płacimy podatki i też chcielibyśmy z nich skorzystać np. malarstwo, fotografia, gimnastyka artystyczna, robotyka generalnie różne zajęcia aktywujące dzieci i młodzież. Bardzo tu tego brakuje.

Rozmieszczenie dużych śmietników przy wejściach do lasu z osiedla muzycznego. Dodatkowo należy edukować mieszkańców (np. poprzez ulotki), aby nie wyrzucali choinek do lasu, tylko pozostawiali je do odbioru firmom komunalnym, które utylizują i przetwarzają drzewka. Oba te działania znacząco przyczynią się do poprawy kwestii wizualnych i ekologicznych w obrębie otaczającego nas lasu.

Wymiana płyt drogowych na ul. Synów Pułku. W ubiegłym roku wymieniono około 50% płyt drogowych na tej ulicy. Pozostawione stare płyty są w tragicznym stanie.

Remont ulicy Harfowej oraz remont chodników na Lirowej, Cytrowej, Lutniowej, Wiolinowej oraz Harfowej

Więcej śmietników m.in na Słabego. I jak macie taką moc to modernizacja skrzyżowania i świateł

Oświetlenie na parkingu ogólnodostępnym przy ul. Podchorążych Osiedle „Matarnia”.

Budowa pergoli śmietnikowych wraz z ustawieniem skrzyń do wykonania nasadzeń pnączy ozdobnych – osłaniające stojące pojemniki do segregacji itp.

Kosze na śmieci luźno stojące Osiedle „Matarnia”.

Chodniki modernizacja ul. Kadetów , ul. Elewów , ul. Podchorążych Osiedle ”Maratnia’.’

Silownia pod chmurka.

Siłownia pod chmurką na łące pod lasem.

Wnioskuję o zorganizowanie palu ćwiczeń pomiędzy blokami 9 a 17 na ul. Złota karczma. Plac stoi pusty i jest dewastowany przez dziki.

Wybudowanie prawoskrętu z łącznika obwodnicy w ulicę Słowackiego w kierunku Wrzeszcza (obok IKEI).

Wybieg dla psów by się przydał, mały nakład finansowy a zwierzaki przeszczęśliwe.

Gra Terenowa na Orientację Złota Karczma.

FUN RUN Zabawa z Mapą Złota Karczm.

Zgłaszam potrzebę  zadbania o mieszkańców  starszych 60+ i niepełnosprawnych zamieszkujących tę część naszej dzielnicy .Chcą  korzystać z możliwości jakie dają  tzw.siłownie pod chmurką. Pomóżmy im uzyskać sprawność  fizyczną, wspomożemy rehabilitację .Dodatkowo stworzymy miejsce spotkań tego pokolenia  zamkniętego niekiedy w czterech ścianach.

Budowa chodnika dł. ok. 18,0m szer. 2,0m przy skrzyżowaniu ulicy Radiowej i Telewizyjnej na działce gminnej nr ewid. 259/9. Podniesie to bezpieczeństwo pieszych (zwłaszcza dzieci) przechodzących od istniejącego chodnika przy ul. Radiowej do nowego chodnika przy ulicy Telewizyjnej zbudowanego w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019. Powierzchnia nowego chodnika ok. 34,0m2.

Zagospodarowanie terenów zielonych w części pasa drogowego ulicy Telewizyjnej wzdłuż nowego chodnika zbudowanego w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019 tj.

– odtworzenie zniszczonych terenów zielonych wzdłuż chodnika tam gdzie jest to możliwe, przywrócenie naturalnej chłonności terenu i mikroretencji wód opadowych (de facto zagrabienie terenu i posianie trawy),

– wykonanie dwóch skupisk krzewów i traw celem poprawy estetyki,

– montaż ławki,

– montaż słupków zabezpieczających fragmenty nowego chodnika przed rozjeżdżaniem przez ciężki sprzęt i podnoszący bezpieczeństwo pieszych znajdujących się na chodniku.

 

Napisz komentarz

dziewiętnaście − 13 =