Ogłoszono przetarg na rozbudowę ulicy Budowlanych

W końcu rusza bardzo ważna inwestycja drogowa w naszej dzilnicy – ogłoszony został przetarg na rozbudowę ul. Budowlanych. Będzie ona realizowana na odcinku od przystanku PKM do skrzyżowania z ul. Nowatorów. Prace mają potrwać około 13 miesięcy od daty zawarcia umowy z wykonawcą.

– Mieszkańcy Matarni, a także położonych po sąsiedzku Kokoszek, czekają na przebudowę ul. Budowlanych, jest to niewątpliwie ważna inwestycja i jej realizację rozpoczniemy jeszcze w tym roku. Właśnie ogłosiliśmy przetarg na to zadanie – mówi Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. – To kolejna inwestycja w naszym mieście dofinansowana z funduszy unijnych. To jedna z inwestycji zamykających perspektywę unijną 2014-2020, więc teraz z niecierpliwością oczekujemy na kolejne fundusze.

Ulica Budowlanych zostanie rozbudowana na odcinku od ul. Nowatorów do przystanku PKM Matarnia. Droga będzie poszerzona na fragmencie liczącym ok. 1,5 km. Po zakończeniu budowy w kierunku przystanku PKM, kierowcy będą poruszać się po jednym pasie, natomiast w kierunku Nowatorów wybudowane zostaną dwa pasy jezdni. Powstanie także nowy chodnik z dopuszczeniem ruchu rowerowego.

Dodatkowo ulica zyska nowe oświetlenie, sygnalizację świetlną oraz kanalizację deszczową. Przebudowane zostaną sieci podziemne, m.in. gazowa, ciepłownicza i energetyczna.

Prace mają potrwać ok. 13 miesięcy. Otwarcie ofert zaplanowano na koniec czerwca.

źródło: gdansk.pl

Napisz komentarz

15 − dwa =