Odbiór I etapu Łąki Maternusa oraz Ogrodu Sensorycznego

Drugiego grudnia obył się odbiór wraz z przekazaniem zadania „Budowa Parku Sąsiedzkiego na osiedlu Matarnia w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020-2022 – Aktywna Matarnia oraz Ogrodu sensorycznego przy SP 82 w ramach BO 2020 i 2021″.Kolejny, ale pierwszy wizualnie zauważalny, efekt prac nad Łąką Maternusa można uznać za zakończony. W trakcie odbioru wysnuto kilka konstruktywnych spostrzeżeń – między innymi konieczność połączenia ścieżek spacerowych, które na tą chwilę, że względu na szybko rosnące koszty wykonawcze mają „przerwę”.
W naszym nowym parku powstało miejsce do bezpiecznego grillowania, ścieżki spacerowe, salonik z szachami i grą „Chińczyk”. Miejsce wzbogaciło się również o ławki, śmietniki oraz pojemnik na popiół. Warto podkreślić że podczas realizacji, na czym mocno zależało wnioskodawcom, nie zostało wycięte żadne drzewo a wręcz przeciwnie – pojawiły się tu 3 kolejne dęby i 3 lipy.
Łąka Maternusa i ogród sensoryczny w Szkoła Podstawowa nr 82 im. prof. Jana Czochralskiego to zadania realizowane w ramach zwycięskich projektów Budżetu Obywatelskiego.

Napisz komentarz

2 + 16 =