Ławki na osiedlu Złota Karczma

Drodzy sąsiedzi bloków przy ulicy Złota Karczma,
w związku z komunikatem rozklejonym na wiatach śmietnikowych czy kontenerach pragnę przekazać, że jeżeli mieszkańcy jednego z bloków czują się zagrożeni i odczuwają znaczący dyskomfort spowodowany niewłaściwym zachowaniem osób korzystających wieczorem i nocą z ławek na osiedlu, to dla rady jest to wystarczający powód, aby zareagować.
Jako rada dzielnicy mieliśmy sporo sygnałów od mieszkańców o naruszeniu porządku czy zaśmiecaniu terenu pod lasem. Zarządca terenu, czyli Gdańskie Nieruchomości, również przekazywał nam informacje o dużej liczbie skarg mieszkańców, o zakłócaniu porządku przez osoby korzystające wieczorami z ławek. Staraliśmy się zapobiec bałaganowi, stąd worki przy ławkach, później udało się wywalczyć kosze na śmieci. Jednak gdy przy jednej z ławek stanął stolik, przy którym wygodniej było spożywać alkohol, miarka się przebrała. Osobiście jestem zasmucony, że te incydenty były na tyle dokuczliwe, że nie było innego wyjścia jak przeniesienie ławek. Wcześniej ta lokalizacja wydawała się dobrym pomysłem, niestety w praktyce okazała się utrapieniem.
Ławki nie znikną z osiedla. Zostaną odrestaurowane i powrócą w nowych lokalizacjach. Dwie staną na zrewitalizowanym skwerku między blokami 3 i 5, przy ulicy Złota Karczma i przy przystanku autobusowym na ul. Słowackiego. Będziemy monitorować co będzie się działo w ich bezpośrednim sąsiedztwie.
Teren pod lasem powinien być enklawą relaksu i wytchnienia dla mieszkańców, dlatego wiemy że ważne jest jego rozsądne zaprojektowanie. Podjęliśmy pierwsze kroki aby obszar ten został oświetlony i powstał tam park kieszonkowy z wytyczoną przestrzenią dla aktywności seniorów. Mam nadzieję, że po montażu lamp nocni amatorzy trunków już nie wrócą.
Pierwsze środki finansowe na park kieszonkowy na Złotej Karczmie już pozyskaliśmy z ubiegłorocznego Ogólnomiejskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekt „ZIELONY GÓRNY TARAS GDAŃSKA (Jasień, Kokoszki, Matarnia, Osowa) – 6 zieleńców w 4 dzielnicach” uzyskał wystarczającą liczbę głosów. W tym roku ten projekt również jest zgłoszony i już teraz proszę Was o wsparcie naszej inicjatywy. Głosowanie odbędzie się od 4 do 18 października. Załączam ubiegłoroczny plakat, tegoroczny jest w przygotowaniu.
Z sąsiedzkim pozdrowieniem,
Łukasz Richert, przewodniczący zarządu Rady Dzielnicy Matarnia

Napisz komentarz

3 × dwa =