Konsultacje ws. zmiany organizacji ruchu w Klukowie

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z przedstawicielami Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni, na którym zostanie przestawiony i omówiony projekt uspokojenia ruchu drogowego w Klukowie.

Zachęcamy mieszkańców do wspólnej dyskusji nad zaproponowanym ustanowieniem strefy skrzyżowań równorzędnych oraz innymi rozwiązaniami.

Spotkanie odbędzie się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 82 przy ul. Radarowej 26.

Projekty uspokojenia ruchu drogowego w Klukowie.pdf -> kliknij

Projekty uspokojenia ruchu drogowego w Klukowie.pdf -> kliknij

Jeden komentarz

 1. Zbigniew - Reply
  1 października 2022 at 17:22

  Podane rozwiązania nie biorą kompletnie pod uwagę budowy osiedla „Republika Matarnia”. Jak podano w projekcie osiedle będzie to zespół 34 budynków jednorodzinnych, dwu lokalowych w zabudowie bliźniaczej wybudowane do 2023 r) .Tzn. będzie ok 68 malutkich domków . Należy spodziewać się min dodatkowych 100 samochodów. Obecnie istnieje tylko jeden wyjazd na ulicę Ikara, który poza tym, ze jest bardzo niebezpieczny to jest całkowicie niefunkcjonalny. Brak rozwiązania na wyjazd z ulicy Ikara na Radarową. Wyjazd ten jest przy szkole!!!! Drugi wyjazd jest poprzez ulicę Wojnarskiego również na ul.Radarową. Wyjazd niebezpieczny ze względu na brak widoczności prawej strony przez zasłaniające samochody parkujące przed sklepem.
  Do rozwiązania komunikacji w Klukowie należy podejść w sposób kompleksowy, a nie wybiórczy. Grozi całkowite zakorkowanie Klukowa.Rozwiązania te powinny wziąć pod uwagę:
  – sygnalizację świetlną.
  -wyznaczenie dróg omijających centrum Klukowa od ul.Wojnarskiego (przy sklepie) do ul.Ikara (przy szkole).
  – dodatkowych wyjazdów z osiedla”Republika Matarnia” – np. na ul. Synów Pułku
  Spodziewam się, żę Rada Dzielnicy podejdzie konstruktywnie do tych problemów i spowoduje, że Gdański Zarząd Dróg i Zieleni przedstawi kompleksowe, bezpieczne i funkcjonalne rozwiązania komunikacji w Klukowie.
  Zbigniew Skrzydłowski

Napisz komentarz

4 × cztery =