Koncepcja przebudowy ul. Telewizyjnej

W lipcu podczas spotkania poświęconego planom zagospodarowania przestrzennego zachodniego Klukowa, padło bardzo dużo pytań ze strony mieszkańców dotyczących stanu ulicy Telewizyjnej. Zgodnie z umową, po wakacjach wracamy do tego tematu.

Miasto zobowiązało inwestora Osiedla Filmowego do opracowania dokumentacji koncepcji przebudowy ulicy Telewizyjnej. Dokument ten powstał i został przekazany do Wydziału Programów Inwestycyjnych (WPI). Poprosiliśmy o tę dokumentację i ją Państwu prezentujemy.

plan-pb-telewizyjna-ark-1.pdf

plan-pb-telewizyjna-ark-2.pdf

Na podstawie koncepcji zamawiany jest kolejny dokument – projekt budowlany ulicy, następnie wyłaniany jest wykonawca, ale niestety nie oznacza to wcale szybkiej realizacji. Wg. pozyskanej od WPI informacji, na liście ulic przewidzianych do przebudowy nasza Telewizyjna jest obecnie na bardzo odległym 98 miejscu. W praktyce oznacza to, że dopiero za około 10 lat przyjdzie kolej na jej remont. W związku z tą informacją wystąpiliśmy o spotkanie z dyrektorem wydziału, które to zaplanowane zostało na 15 września. Będziemy rozmawiać o możliwości nadania wyższego priorytetu ul. Telewizyjnej, a także o powstałej dokumentacji – koncepcji przebudowy ulicy – co do której mamy szereg uwag.

Zachęcamy do zapoznania się z tym opracowaniem, a jeżeli będą Państwo mieli własne uwagi do przedstawionej koncepcji przebudowy ul. Telewizyjnej prosimy o ich przesłanie na adres matarnia@radadzielnicy.gdansk.pl lub osobiste zgłoszenie w siedzibie Rady w dniu 14 września o godz. 18.00.

Po spotkaniu poinformujemy o jego przebiegu.

Napisz komentarz

1 × 1 =