„Każdy może pomóc” – świąteczna akcja dla dzieci w Gdańsku!

O tym, że gdańszczanki i gdańszczanie mają wielkie serca i niespożyte pokłady empatii, przekonujemy się od wielu lat. Na gwiazdkowy prezent od Państwa czeka 700 dzieci objętych wsparciem gdańskiej pomocy społecznej. Zapraszamy do włączenia się w świąteczną akcję „Każdy może pomóc” i ofiarowania dziecku upominku.
Pracownicy socjalni przygotowali listy o dzieciach objętych wsparciem. Listy zawierają między innymi informację o imieniu, wieku, płci, zainteresowaniach, ale i marzeniach dzieci. Na ich podstawie można przygotować naprawdę piękny prezent. Nie musi być drogi, ważne, aby był przemyślany i od serca. Takie cieszą najbardziej. Radość obdarowanych maluchów jest szczera i wielka. Ich uśmiechnięte twarze są bezcenne. I to Państwa – darczyńców zasługa. Zachęcamy do włączenia się w tegoroczną, jedenastą edycję naszej akcji. Zapraszamy Państwa do współdziałania!
Napisane przez pracowników socjalnych listy o dzieciach, opatrzone są kodami. Każdy kod przypisany jest małemu podopiecznemu gdańskiego MOPR. Darczyńca pobiera list i na podstawie danych tam zawartych przygotowuje upominek. Nie pozna nazwiska dziecka, maluch zaś – ofiarodawcy.
Listy można pobrać wyłącznie elektronicznie, pisząc na adres email: mopr-kmp@gdansk.gda.pl
Przygotowane, oznaczone kodami świąteczne upominki trzeba dostarczyć: 3 grudnia w godz. 9.00 – 15.00 lub w dniach od 5 do 8 grudnia br. w godz. 9.00 – 19.00, na stadion Polsat Plus Arena Gdańsk przy ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1 (wejście główne do sekretariatu stadionu). Pracownicy Ośrodka odbiorą je od darczyńców i odpowiednio zabezpieczą.
Wolontariusze przedsięwzięcia przekażą prezenty adresatom w sobotę, 10 grudnia br. Upominki dostarczą dzieciom bezpośrednio do mieszkań i domów. W rozwiezieniu prezentów ponownie, partnersko wesprze gdański MOPR firma kurierska DPD Polska, a całej akcji towarzyszyć będzie gwiazdkowa oprawa – w orszaku nie zabraknie elfów i św. Mikołaja. Inicjatorem i organizatorem wydarzenia „Każdy może pomóc” jest gdański MOPR. Podczas poprzednich edycji projektu udało się obdarować łącznie blisko 5 800 dzieci w Gdańsku.
Na zdjęciach parczki od darczyńców.

Napisz komentarz

trzy × jeden =