Głosujemy na nasze projekty w ogólnomiejskim BO 2022!

Dzielnice: Jasień, Kokoszki, Matarnia i Osowa postanowiły współpracować i wzajemnie się wspierać w pozyskiwaniu środków na inwestycje w infrastrukturę oraz zieleń zagospodarowaną poprzez wspólne przygotowanie projektów do Ogólnomiejskiego Gdańskiego Budżetu Obywatelskiego 2022.

Mieszkańcy z 4 dzielnic w ramach wspólnej inicjatywy GÓRNY TARAS GDAŃSKA przygotowali następujące projekty do tegorocznej edycji BO:

PROJEKTY OGÓLNOMIEJSKIE:

ROWEROWY GÓRNY TARAS GDAŃSKA (Jasień, Kokoszki, Matarnia, Osowa)
Numer projektu: 11

Opis: Celem projektu jest zaprojektowanie oraz realizacja wygodnego połączenia rowerowego dzielnic Górnego Tarasu między sobą oraz z Dolnym Tarasem Gdańska. Trasa wiodłaby od ulicy Kielnieńskiej w Osowej przez Klukowo do Portu Lotniczego, dalej przez Matarnię, ulicę Budowlanych, Kokoszki aż po Jasień! Dalej istniejące trasy poprowadzą do Wrzeszcza, Śródmieścia, Chełmu czy plaż!

PROJEKTY OGÓLNOMIEJSKIE ZIELONE:

ZIELONY GÓRNY TARAS GDAŃSKA (Jasień, Kokoszki, Matarnia, Osowa) – 6 zieleńców w 4 dzielnicach – po raz drugi!
Numer projektu: 6

Opis: Wracamy z kolejnym etapem zwycięskiego projektu „6 zieleńców w 4 dzielnicach”! Tym razem proponujemy zazielenienie i zagospodarowanie zieleńca przy zbiorniku Jabłoniowa w Jasieniu, zieleńca Gostyńska w Kiełpinie Górnym, łąki Maternusa w Matarni, zieleńca sąsiedzkiego w Złotej Karczmie, skweru wokół ogrodu deszczowego w Klukowie, a także całego nowego odcinka ulicy Koziorożca w Osowej. Prace w części wymienionych zieleńców będą uzupełnieniem prac założonych w BO 2021!
Zazieleńmy swoją okolicę i stwórzmy przyjazne dla siebie miejsca odpoczynku i rekreacji! Rozwijajmy wspólnie zieleń na Górnym Tarasie Gdańska!

Liczymy na głosy mieszkańców Matarni i innych dzielnic Gdańska. Nasze projekty bazują na zasadzie zrównoważonego rozwoju aby poziom życia gdańszczanek i gdańszczan na górnym tarasie był nie gorszy od dolnego tarasu.

Głosowanie trwa do 18 października. Musimy efektywnie wykorzystać ten czas, aby wzorem ubiegłego roku móc się cieszyć z wygranej i pozyskanych dla naszych dzielnic znaczących środków finansowych.

Napisz komentarz

dziewiętnaście − 11 =