Gimnastyka dla seniora, fitness dla kobiet, joga.

Naszym aktywnym Seniorom i nie tylko proponujemy zajęcia online przygotowane przez Gdański Ośrodek Sportu.
Zachęcamy do ruchu na powietrzu gdy pogoda na to pozwala, a gdy wieje – zapraszamy online. 💪💪💪💪

„Aktywuj się w Gdańsku” to cykl bezpłatnych aktywności sportowo-rekreacyjnych skierowanych do mieszkańców naszego miasta. Cykl od kilku lat cieszy się sporą popularnością. Pierwotnie zajęcia odbywały się w miejskich obiektach lub plenerze, np. na plaży czy w Parku im. R. Reagana.

W dobie pandemii cykl „Aktywuj się w Gdańsku” został przeniesiony do Internetu. Gdański Ośrodek Sportu przygotował nowe odcinki filmów wideo, które były emitowane na specjalnym kanale na Facebooku GOS a teraz można je będzie oglądać na www.gdansk.pl.

– Przygotowaliśmy zajęcia jogi, fitness dla kobiet i gimnastyki dla seniorów. Każde trwa około godziny – mówi Grzegorz Pawelec z Gdańskiego Ośrodka Sportu. – Filmy opatrzone są napisami dla osób niesłyszących i niedosłyszących.

Emisje na www.gdansk.pl:

  • poniedziałki, godz. 18.00 – joga

Joga stanowi propozycję dla osób w każdym wieku. Kondycja fizyczna nie ma znaczenia. Jedyne o czym trzeba pamiętać, to przygotowanie maty do ćwiczeń i swobodnego, nie krępującego ruchów stroju.

Prowadzący (co tydzień inny): Paweł Gutral, Diana Sochacka, Ania Piecunko, Martyna Kazek, Aneta Paluszkiewicz.

  • środy, godz. 9.00 – gimnastyka dla seniora

To zajęcia o średnim stopniu intensywności, skierowane głownie do osób w wieku 50+. Obejmują trening zdrowotny z elementami pilatesu, jogi, tai chi, aerobiku, gimnastyki ogólnorozwojowej i relaksacji. Duży nacisk będzie położony na ćwiczenia lecznicze i przeciwbólowe. Zadaniem zajęć jest redukcja bólu poprzez wzmacnianie mięśni wokół kręgosłupa i wszystkich stawów.

Prowadzący: Łukasz Maciejewski i Angelika Lisińska.

  • niedziele, godz. 18.00 – fitness dla kobiet

Zajęcia o charakterze ogólnorozwojowym, skupiające się na newralgicznych partiach mięśniowych u kobiet. Program treningowy jest mieszanką treningów wzmacniających z ćwiczeniami o podwyższonym tętnie, dzięki którym oprócz uzyskania efektu modelowania sylwetki zwiększy się poziom wydolności organizmu i sprawności funkcjonalnej.

Prowadząca: Karolina Witkowska i Angelika Lisińska.


Pierwsze spotkanie już w środę, 2 lutego. Gimnastyka dla seniora, początek o godz. 9.00.

Poszczególne filmy z treningami będą dostępne na www.gdansk.pl przez kolejny tydzień aż do premiery następnego odcinka.

 

Napisz komentarz

6 + jeden =